Sistem nasıl çalışır?

Mantarhane otomasyonu çalışma prensibi bilgisayar tabanlı iklimlendirme otomasyonu olarak tanımlanabilir. Sistemde bulunan tüm sensörler ve pano kablosuz network üzerinden haberleşir. Sensörler her dakika anlık verileri yerel ağ yahut internet üzerinden kontrol ünitesine iletir. Kontrol ünitesi gelen veriye bağlı olarak panoya çalış yahut dur komutu gönderir. 

Örnek: Mantarhanemiz için ısıyı 18° dereceye ayarladık, sensör her bir dakikada ortam ısısını ölçer ve değeri kontrol ünitesine gönderir. Mantarhanenin ısısı eşit yada büyük 18° olduğunda ısıtıcıyı kapatır, eşit yada küçük 17,5° olduğunda ısıtıcıyı tekrar devreye alır ve üretici olarak siz tüm bu süreci dünyanın neresinde olursanız olun cep telefonunuzdan tabletinizden yada bilgisayarınızdan takip edersiniz. 

Ekranda Nasıl Görünüyor

Unutmadan! eğer hava çok ısınırsa da klimayı çalıştırıp soğutma yapabilir. :)

Aksama olursa ne olur?

Sistemdeki tüm cihazlar bir bütünü oluşturan parçalardır ve herhangi birinde bir aksama olduğunda, elektriği kesildiğinde çalışmayı durdurur ve üreticiye telegram ve e-posta üzerinden anlık olarak bilgilendirme mesajı gönderir.

Geçmişe Dönük Verileri Görebilirsiniz

Sistem topladığı tüm verileri depolar, siz ihtiyacınız olduğunda bu verileri görebilir ve istatistik çıkarabilirsiniz. Aşağıdaki örnekte bir 24 saatlik, aylık ve yıllık olarak sıcaklık ve nem veri grafikleri görülmektedir. Bunu tüm sensörler ve anahtarlama grubu için de görebilirsiniz. Yani çekirdek ısınının değişimini yahut fanların ne zaman çalıştığını elektiriklerin ne kadar kesik kaldığını geçmişe dönük görebilirsiniz. 

10 üretim odanız varsa?

Üretimhanenizin tamamını aynı sistem üzerinden yönetebilirsiniz, iki kontrol ünitesini senkron çalıştırıp en ufak aksamada birinin yerine diğerinin geçmesini sağlayabilirsiniz.